OTÁZKY A ODPOVĚDI

Co je to bělení zubů?

Bělení zubů je proces, při kterém se pomocí různých fyzikálních nebo chemických metod snažíme dosáhnout zesvětlení (vybělení) povrchu zubů. Bělení zubů je možné dosáhnout různými metodami a jejich kombinací.

Komu se nedoporučuje bělení zubů?

Bělení zubů se neaplikuje v následujících případech:

  • Po stomatochirurgickém zákroku
  • Při radioterapii
  • Během těhotenství a kojení
  • V případě nošení rovnátek
  • U osob s poškozenými zuby (zlomený, zkažený zub, poškozené sklovina atd.)

Bělení se doporučuje u dospělých, u dětí do 3 let je zakázané.

Je bělení zubů nebezpečné?

Při přesném dodržování postupu je technika bělení SMILEPOINT naprosto bezpečná. Naše produkty mění pouze barvu zubní skloviny, účinné látky nepronikají dovnitř zubů. Bělení zubů nemá škodlivý vliv na dásně, nepoškozuje zuby a zubní sklovinu, nezpůsobuje citlivost zubů.

Proč se mi zabarvují zuby?

Zbarvení zubů může mít více příčin: barviva, obsažená v různých pokrmech a nápojích (káva, čaj, červené víno, umělá barviva, resp. tabák), se „vsáknou“ do zubní skloviny. Toto zabarvení je pomocí bělícího výrobku snadno odstranitelné. Dědičné zabarvení zubů se bělením odstranit nedá.
Zbarvení zubů dědičného charakteru, nelze změnit bělením.

Je nebezpečné používání LED lampy?

Díky nejnovějšímu technologickému vývoji LED světla je používání LED lampy při dodržování uživatelských předpisů naprosto bezpečné. Studené světlo LED lampy nemá nepříznivý vliv na tkáň kolem úst a na ústní sliznici. Oči je třeba chránit speciálními brýlemi.

Na co je třeba dát pozor po bělení zubů?

Po bělení zubů se doporučuje nejméně 2 hodiny nejíst, nepít (kromě vody) a nekouřit, protože by to mohlo značně ovlivnit očekávaný výsledek.

Je bělení zubů bolestné, má nějaké vedlejší účinky?

Bělící gel obsahuje v malém množství výtažek z máty peprné, proto má silně mentolovou chuť. To nepůsobí problém, pocit chladu, způsobený mentolem (peprmintem) postupně mizí (jako při použití zubní pasty). Kromě toho žádné jiné vedlejší účinky nejsou.

Má výrobek bělící účinek na plomby, umělé zuby a korunky?

Na zuby, které nemají přirozený charakter (umělé zuby, plomby, korunky) nebo na odumřelé zuby bělící výrobek nepůsobí, ale nemá ani škodlivý účinek. Na zuby zbarvené do šeda má účinek velmi omezený.

O kolik odstínů budou moje zuby bělejší?

Efektivnost bělení zubů je u každého individuální, záleží na původní barvě zubů, na způsobu života (káva, čaj, červené víno, kouření, uměla barviva). Po aplikaci bělícího gelu jsou zuby minimálně o 3, maximálně o 11 odstínů bělejší, průměrný výsledek je 5-6 odstínů.

Jak dlouho výsledek vydrží?

To záleží na každém jednotlivci, resp. na způsobu jeho života, stravování. Bělící účinek vydrží průměrně 2-4 měsíce.

Čím se liší metoda SMILEPOINTu od metody zubního lékaře?

Zubní lékař používá bělící prostředek s vysokým obsahem peroxidu vodíku, před jehož aplikací je třeba kompletní vyšetření stavu zubů a ústní dutiny. Prostředky s vysokou koncentrací peroxidu může používat výlučně lékař nebo se používají pod lékařskou kontrolou.

Produkty SMILEPOINTu jsou volně prodejné a nemají žádné nepříznivé účinky na zuby nebo dásně.

Proč si vybrat bělení zubů SMILEPOINT?

V obchodech SMILEPOINT dostanete odborné informace, protože při bělení zubů je třeba přísně dodržovat pokyny. Naše služby nabízíme v náročném, kultivovaném a přátelském prostředí. Bělící produkty mají vysokou kvalitu, jsou dodávané z oficiálního, stále kontrolovaného zdroje. Použití LED lampy v těchto salonech je pro každého snadně a bezpečně přístupné.

I nadále s vámi budeme sdílet vaše nejdůležitější otázky a naše odpovědi.

 

REGISTRACE

Prosím, zaregistrujte se, abychom Vás mohli informovat o našich akcích a salonech a abyste měli možnost ptát se našich odborníků na bělení zubů.

Jméno

e-mailová adresa

registrace